MENZİL TARİKATINA LAF SÖYLEMENİN BEDELİ

  • 28 Temmuz 2018
  • 1.353 kez görüntülendi.
MENZİL TARİKATINA LAF SÖYLEMENİN BEDELİ

Adıyaman Menzil Cemaati gündem oluşturmaya devam ediyor. Haberi okuduğunuzda Menzil Cemaatini eleştiren bir yurttaşın emniyet teşkilatından bir polis tarafından ölümle tehdit edildiğini görüyorsunuz. Aydınlık Gazetesinden Ercan Deniz Küçük tarafından olay haber haline getiriliyor. Olayın öncesinde yeni atanan Emniyet Genel Müdürü “Hiçbir şıha ya da şeyhe bağlı olmayacaksınız” diye açıklama yapmıştı.

Kayseri ve Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 4 aylık eğitimlerini tamamlayan polis adayları için mezuniyet töreni düzenlenmiş,törende konuşan POMEM Müdürü Metin Tanrıver, genç polisleri tarikatlara karşı uyarmıştı. Tanrıver konuşmasında, “Hiçbir kimse ya da örgüte, hele hele hiçbir cemaate ya da tarikata, hiçbir şıha ya da şeyhe bağlı olmayacaksınız. Bağlı olacağınız tek bir yer vardır, o da devlettir” demişti.
Anasayfa > Türkiye

Sivas Kangal ilçesinde görevli Ahmet Aker isimli bir komiserin, sosyal medyada Nuri Başkapan isimli bir yurttaşın Menzil tarikatını eleştiren paylaşımın altına hakarete varan yorumlar yapıp tehditlerde bulunduğu ortaya çıkmıştı. Komiser hakkında soruşturma başlatıldığı ve açığa alındığı ortaya çıktı.

Sivas Kangal ilçesinde görevli Ahmet Aker isimli bir komiserin, sosyal medyada Nuri Başkapan isimli bir yurttaşın Menzil tarikatını eleştiren paylaşımın altına hakarete varan yorumlar yapıp tehditlerde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Başkapan paylaştığı videoda Menzil tarikatına yayını Semerkand Yayınevi’nin yayınladığı kitaplarda ‘Allah’a şirk koşulduğunu’ ve ‘İslam’la bağdaşmayacak ifadeler yer aldığını’ savundu. Paylaşıma yorum yapan Ahmet Aker, “Adım Ahmet Aker sivasta komserim senin Azrail’in olur canını alırım.” yazarak Başkapan’ı ölümle tehdit etti. Aydınlık’tan Ercan Küçük’e konuşan Başkapan, Ahmet Aker hakkında İçişleri Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve CİMER’e şikayette bulunduğunu belirtti. Emniyet içinde bu tarz karanlık zihniyetlilerin bulunmasına üzüldüğünü söyleyen Başkapan, bunların emniyet içinden temizlenmesi için kamuoyu oluşması gerektiğini söyledi.

Aydınlık’a açıklama yapan emniyet kaynakları Menzil tarikatını savunan, vatandaşa hakaret ve tehditlerde bulunan komserin hakkında soruşturma başlatılıp açığa alındığını belirtti.

Kaynak : Aydınlık Gazetesi/Cumhuriyet Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ