URFA SURUÇ’TA KİRLİ TEZGAH

Mesut Erdemir

Yazarın şu ana kadar yazılmış 121 makalesi bulunuyor.

Bu alçakça saldırı ülkemizi ve halkımızı hedef almıştır. Bu saldırıyı sadece kınamak yetmiyor. Ülkemizde ciddi anlamda siyasi bir aymazlık ve ihanet yaşanmaktadır. Bu bölgenin insan kanını pazarlık konusu yapan yerli işbirlikçiler alaycı ve sorumsuz davranışlarına bir son vermelidir.

Emperyalizm etnik çatışmaları ve mezhep kavgalarını nihayet ülkemize de sokmuştur. Bu durumu tesbit edemeyen siyasi sorumlulardan dökülen kanın hesabını sormak,  insan olmanın temel şartıdır. Bu bir kader değildir, sorumlusu AKP hükümetinin Suriye düşmanlığı ve IŞİD’e verdiği somut destektir. Suruç’ta yurttaşlarımız, canlarımız alçakça katledilirken, ABD’nin gözetiminde ÖSO, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde ortak komuta toplantısı yapmaya devam ediyordu. “Bu nasıl bir devlet ve TSK’dır ki NATO’nun gösterdiği yolda ülkeyi adım adım felakete sürüklemektedir? Peki Abd’yi müttefik olarak gören ve kendilerinin Amerikan Silahlı kuvvetlerinin piyadesi olarak gösterilmesinden rahatsız olmayanlara ne denilmeli? Hrant’ın ” Amerika bu gelir işini yapar ve gider…”lafını hatırlamakta yarar var.

Büyük resime baktığımızda fotoğrafın çok net olduğunu görüyoruz. Filmin senaryosunu yazan ve yöneten Amerika Birleşik Devletleri. Figüranlar muhtelif. Bu figüranların hepsi bilerek ve isteyerek bu filimde rol alıyorlar.

Filmin Adı: Ortadoğu Cehennemi

Yönetmen: ABD

Senaryo: ABD

Düşman: Ortadoğu halkları

Figüranlar: Muhtelif ve saymakla bitmez.

 

Suruç katliamına karşı hemen şimdi en geniş kitlesel tepkiyi gösteremezsek aynı bomba Türkiye’nin her yerinde; IŞİD’in Ömerli’de toplu bayram namazı kıldırdığı İstanbul’da, IŞİD’e Hacıbayram semtinden asker sevkıyatının yapıldığı Ankara’da, Türkiye’nin her yerinde patlayacaktır.”

“HDP’nin de şımarık ve provokatif nutuklarından ötürü Figen Yüksekdağ’ı uyarmasını bekleriz. Kürt halkının, bizi bölmek ve mahvetmek isteyen emperyalizme karşı Türk halkı ve Haziran Ayaklanması kitlelerinden başka sırtını dayayabileceği bir yer yoktur.”

Yaşanan bu olay emperyalizmin bölgesel düzeyde her türlü kanlı hesaplaşmayı yerel işbirlikçileri vasıtasıyla devreye soktuğunun açık bir göstergesidir. Ayıkmak için ülkemizin kan gölüne dönmesimi gerekmektedir?

Kaynak: Yavuz Alagon

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ