Sevgiden Mektup Var

Murat Kavak

Yazarın şu ana kadar yazılmış 67 makalesi bulunuyor.

Kalple yazılmıştır…

Merhaba

Benim adım sevgi.Herkes tanır beni. Herşeyin içinde az çok bulunurum.Nereye gitsem orayı aydınlatır,hafifletir, ferahlatırım.

Daha bu dünyaya gelmeden önce tanıdınız beni.Annenizin karnındaydınız ya.O karanlık dünyada yapayalnızdınız.İ lk duyduğunuz şey annenizin kalbiydi.İşte ben o kalpten aktım yeni atmaya başlayan kalbinize.Kaynağımı sizin kalbinizde annenizin sonsuz sevgisinden aldım.Annenizin bedeninde iki kalptiniz. Her atışınız beni çağırdı.Damarlarınızda dolaştım.Size önce yaşam sevgisiyle geldim.

Hatırlamazsınız ya ! Şu dünyaya gözünüzü açtığınızda ağladınız,korktunuz.Anneniz kucağına aldı sizi sardı.Bedenine yasladı,sustunuz.Sizi susturan bendim.Bu kez annenizin bedeninden süt oldum,sizi besledim.Siz annenize,anneniz size benim en güçlü bağımla bağlandınız.

Aslında ben anne kalbinde bir başkayımdır.Orada en saf,en temiz,en duru halimle bulunurum.Orada o kadar güçlyümdür ki ,ne bir hesap yapar anne ne bir karşılık bekler.Onun bedeninde ,kanında,canında denize doğru akan coşkun bir ırmak gibi dolaşırım.Şelale gibi dökülürüm bir annenin kalbinden bebeğinin kalbine.Yıllar geçse de hiç çıkmam oradan.Siz geceleri ağlardınız bebekken bazen hasta olurdunuz.Gözünüzü açsanız hemen yanınızda annenizi bulurdunuz.Annenize o gücü verende bendim.Bilmediğiniz,elinizde olmayan bir güçle sizi yönetir,sizi ona doğru yöneltirdim.

Babalarınızın kalbinede yerleştim ben.Benim çocuklarım var merhamet,fedakarlık,saygı,paylaşmak,hoşgörü bunlardan bazıları…Ben hep bu çocuklarımla gezerim.Biz ışık saçan,ferahlık yaratan,tanımlayamadığınız bir sıcaklığız. Tüm evlatlarımla babalarınızın kalbinede yerleştim.Babalarınız sizi koruma gücünü,size olan merhametini,size olan sıcaklığını benden aldı.Bilerek yapmadı bunu,onu ben yönlendirdim.

Benim adım sevgi.Şu kainatta Tanrı birbirine bağlı olan her şeyi benim zincirimle bağladı.Bir kuşun yuvasındaki yavrusunun ağzına verdiği yemin içinde,bir ceylanın yavrusunu bir sırtlana karşı koruyuşunu ,toprağa atılmış bir tohumun toprağın karanlıklarından yeryüzüne çıkışını benim aracılığımla yaptı.Gezegenler,yörüngelerinde benimle yüzdü.Bir yerde bir bağlılık,bir kenetlenme varsa orada mutlaka benim izimi bulursunuz.Merhametliler merhametlisi El Vedud olandan aktım.Hem Allah’tan insana hem insandan Allah’a …

Barış benimle gelir.Düşmanlıkları giderir,savaşları bitiririm.Bütün karanlıklar ben yoksam vücut bulur.Hani o siz insanoğlunun kötü dediği,istemediği tüm şeyler benim yokluğumdandır. En saf,en temiz halim karşılık beklemez.Girdiğim kalpte hesap yapmam.Çıkar ve hesabın olduğu yerde sıkıntılar basar beni.Karanlık bir zindana hapsedilmiş gibi olurum,kendimi ifade edemem yavaş yavaş terk ederim orayı.

Biraz büyüdünüz,önce yürüdünüz sonra koştunuz.Ailenizin sıcaklığını ben verdim size.Büyüdükçe bedeniniz güçlendi.Güçlendikçe farklı duygular kalbinizde kurduğum hakimiyeti azalttı.Şehvet,kin komşu oldu bana.Kin dedim de işte o en sevmediğim düşmanımdır benim.Onu iyi tanırım.Çünkü onunla hep boğuşup durdum.Ne yazık ki birçok insan beni bıraktı onu tercih etti.İşte şu şikayet ettiğiniz şeylerin savaşların,ayrılıkların sebebi buydu.Siz sebepleri görünende aradınız,gerçeği çoğunuz göremediniz.

Size şu karanlık düşmanımdan bahsedeyim.Benim düşmanım sizinde düşmanınız.Bir komutan savaş meydanında düşmanını tanımadan nasıl savaş kazanabilir?Komutan dedim yaa sakın yanlış anlamayın tevazuda benim evladım.Böbürlenmeyi sevmem ben.Anlayasınız diye öylesine dedim.Evet düşmanınız kindir.Sizi sıkan,göğsünüze şeytanın ateşini düşüren odur.Yakıcı bir ateştir o.Gücünü aldığı iblisin soyundandır.Örnek vereyim,beni anlarsınız o zaman.Kinin büyük evlatlarından öfke basarsa benliğinizi kızgınım dersiniz mesela.Şimdi düşünün kızgınlık ateşten değil midir?

Kin,düşmanımdır.Onun soyu,benim soyuma hasımdır.Haset,fesatlık,kıskançlık,acımasızlık onun soyunun evlatlarıdır.Kin bir kalpte beni bastırırsa hemen soyu türeyiverir orada.Kinsiz haset olmaz.Kinsiz savaşta olmaz.Kontrol edemediğiniz istek ve arzular bedeninizin yeryüzünde kurmak istediği krallık kinin kirli suyuyla beslenir.

Benim adım sevgi.Kalbinizde olmak en büyük dileğim.Şimdilik bu kadar.Benimle kalın.Sonra size tekrar yazacağım.

YAZARIN SON YAZILARI
Notlarımdan - 15 Ekim 2018
Geçmişe Mektup - 12 Ekim 2018
Depresif Seçimler - 23 Haziran 2018
Hayır Diyebilmek - 10 Haziran 2018
Zihinsel Uçurum - 13 Nisan 2018
Özgürlük - 24 Ocak 2018
Yeni Ahlak - 25 Aralık 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ