SEVGİ GÜNEŞİ BU DEFA HAMBURG’TA PARLADI

SEVGİ GÜNEŞİ BU DEFA HAMBURG’TA PARLADI

SEVGİ GÜNEŞİ BU DEFA HAMBURG’TA PARLADI

received_1666483170310255

Ünlü Ressam Handan Baykal’ın organizatörlüğünde ilki 2015 Kasım Ayında yapılan, “Sevgide Güneş Gibi ol” isimli Uluslararası Dostluk ve Barış Karma Resim-Fotoğraf Sergisi’nin 3’ncüsü Hamburg Josua Evangelish Kilisesi’nde gerçekleşti.

50 Resim ve Fotoğraf sanatçısının katıldığı sergi Kilisenin sanat solunda verilen kokteylle açıldı.

received_1666483173643588

Manzaradan, portreye kısaca yaşamın tüm renk ve konularını içeren eserler 3 boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulan serginin açılışında konuşan Handan Baykal: “Öncelikle beni yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Sevgide Güneş gibi olmak adına ilk yolculuğumuz Geçtiğimiz kasım ayında başlamıştı. Buca Protestan Kilisesi, Doğubayazıt İshakpaşa Sarayı ve Josua… Amacımız belli. Kültür için, sanat için, kardeş için ve barış için aynı duyguları paylaşmak. Çünkü biz Mevla’nın dediği gibi ‘sende en iyi varsa dostuna onu ver’ anlayışını benimsedik. Bunda başarılı olabiliyorsak o zaman mutlu oluruz. Umarım bu sergimiz de güzelliklere vesile olur.” Dedi.

Yoğun katılımın gerçekleştiği sergide sanatseverler, Bizim Alan Grubu’nun seslendirdiği şarkılar eşliğinde sanat denizinde yüzmenin mutluluğunu yaşadılar.

received_1666483166976922I

Bu anlamlı sergiye katılan diğer sanatçıların isimleri ise şöyle;
Adil Özkan, Alişer Avcı, Arafat Aras, Ayfer İşbaşaran, A. Firdevs Ağaoğlu,
Bahar Saraç, Biran Özaksoy, Canan Özdemir, Cemile Defter, Doğukan Hazar, Derya Köse, Ertuğrul Saraç, Fatma Maden, Feriha İri, Firuzan Göker, Gülen Polat, Gül Çelik, Gülcan Çelik, Güleser Yeşilyurt,
Hasan Kara, Hakime Gülsoy, Halil Çabalar, Hatice Tabakoğlu, İsa Han, Kaan Çallı, Melike Haser, Meral Önal, Musa Teymur, Naciye Zeytin, Necati Mumay, Nedime Bayat, Neriman Şahin, Nermin Yoldaş, Nihal Tiryakioğlu, Nilgün Özçelik, Nilgün Uzunersönmez, Nimet Kuyulu, Osman Arslan, Ömer Yıldırım, Sabire Uyanıker, Sebahat Sarıoğlu, Serpil Kaçar, Selma Baltalı, Sibel Temelkıran, Sibel Kara Özel, Şevin Hivron Baycan, Tuba Türküngün,
T. Kübra Kavala.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ