SEN SOLCUYSAN…

  • 03 Temmuz 2015
  • 2.919 kez görüntülendi.
SEN SOLCUYSAN…

SEN SOLCUYSAN…
“Meclis’te halkçı selamı ile yemin eden CHP’li vekil Gamze Akkuş İlgezdi’nin, Bağdat Caddesi’ndeki lüks rezidansta 3 ayrı dairesinin olduğu ortaya çıktı.”

BU PARAGRAF SİZLERE GARİP GELEBİLİR. BU SOLCU UCUBELER, CHP’NİN BİR İCADI OLMAKTAN ÇOK, AYNI ZAMANDA İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ ZAMANIN BİR RUHUNUN OLMADIĞININDA AÇIK BİR GÖSTERGESİDİR. BENİM BİLDİĞİM SOL ELİNİ HAVAYA KALDIRAN VE SOLCU OLDUĞUNU SÖYLEYEN O GÜZEL İNSANLAR YUNUS MİSALİ MÜLKE YÜZÇEVİRMİŞ İNSANLARDI. BUNLAR NASIL BİR PARAZİT? ÇÖZEBİLEN BERİGELSİN. BANA BU TİPLERİN SOLCULUĞUNU BİRİLERİ ANLATI VERSİN.

VEDAT TÜRKALİ,KENDİSİYLE HİKMET KIVILCIMLI HAKKINDA YAPILAN BİR RÖPORTAJ DA ŞUNLARI SÖYLER: “Sol-sağ, ileri-geri” kavramları, dinsel inançlara göre değil, bu karmaşık sömürü düzeninde halkları soyanlarla, soyulan sınıflar, katmanlar arasındaki temel çelişkiye göre belirlenip kullanılmalıdır.Tarihin bugünkü “globalist” aşamasında (ki finans-kapital emperyalizminin vardığı son duraktır bu), Türkiye’nin bu sisteme “entegre” olmaya elverişli “tefeci-bezirgân-finans kapital saltanat’lı yapısı ülkemizin emekçi sınıflarının acılarını olduğu kadar aldatılma grafiğini de yükseltiyor. Soyulan, sömürülen, acılar içinde kıvranan insanları dinsel ya da din karşıtı masallarla kandırmaya kalkışanlar, bu Müslüman halka önerecek “derde deva” bir şey bulamazlar, gerçek kurtuluş yolunu gösteremezler. Başını örtenle örtmeyen, namaz kılanla kılmayan, birbirlerine saygılı biçimde soyguna, sömürüye karşı yan yana savaşmanın bilicine vardığı gün, kurtuluş yolumuz açılmış olacaktır. Bizlere Türkiye’de bu tarihsel doğruyu, Marksizm’in Leninist bilimsel çizgisinde yürüyen Dr. Kıvılcımlı öğretti. Bugünkü basında vardı; “refah ülkesi!” Amerika’da tam 50 milyon insanın aç olduğunu resmen açıkladılar. Bu sayılar, emperyalizmin yağma, soygun alanındaki İslam dünyasında daha da korkunçtur. Türkiye’mizde kimileri “…doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya …kadar” yerken, kaç milyon aç insanımız var, düşündünüz mü? Yazgı mı bu? İnsan onuruna yakışmayan bu yazgıyı kim yazıyor? “Tanrı” diyorsanız, sizin kutsal Tanrı inancınıza da kuşkuyla bakarım, insanlığınıza da! Tanrı’ya nasıl yakıştırabilirsiniz bunu! “Dinli-dinsiz”, “gâvur-Müslüman” sorunu değil, “soyan-soyulan” sınıflar sorunudur bu. Dinsel inanç dedikleriniz bu soygunun sürüp gitmesine mi yardımcı oluyor, yoksa insan onuruna yakışır bir dünyayı mı savunuyor? Ölçü, odur.” der. SİZLER ALINTI YAPTIĞIM BU PARAGRAFTA BU HANIMEFENDİYİ SOLCU SAYABİLECEĞİMİZ REFARANS BİR CÜMLE GÖREBİLDİNİZ Mİ?
YA DA ALLAH İLE ALDATAN İLE BUNLAR ARASINDA BİR FARK VAR MIDIR?

Yılmaz Özdil’de bu sol kılıklı hanımefendiyi tiye alan bir yazı kaleme aldı.
“Seçimin henüz kırkı çıkmadı, Ataşehir belediye başkanının eşinin, Bağdat caddesindeki rezidanstan, beş milyon dolara üç daire birden aldığı ortaya çıktı. Kupon arazi üzerinde, lebi derya manzaralı… TBMM’de milletvekili yemini ederken sol elini yumruk yaparak havaya kaldıran Ataşehir belediye başkanının eşine “bu rezidans iddiası doğru mu?” diye sormuşlar, “konut ve mülk sahibi olmak yasalara aykırı bir durum değil” demiş.
BU ÜLKEDE AHLAKSIZLIK DİZ BOYU HALİNE GELMİŞ. ATAŞEHİR BENİM OY KULLANDIĞIM SEÇİM ÇEVRESİ. İNSAN İSTER İSTEMEZ SORUYOR. MİLYONLARCA İNSANIN BİR ÖMÜR TÜKETEREK ANCAK BİR EV SATIN ALABİLDİĞİ HATTA ÇOĞUNUN BİR KARIŞ TOPRAK SAHİBİ OLAMADIĞI BİR ÜLKEDE BU NASIL EMEĞİ İLE KAZANMAK OLUYOR? BİRİSİ BUNLARA DENİZ GEZMİŞLERİN VE BİNLERCE DEVRİMCİNİN BU LÜMPEN KAREKTERLİ AHLAKSIZLAR İÇİN ÖLMEDİĞİNİ ANLATSIN.

SEN SOLCUYSAN MUSTAFA SÜPHİ KİM?
SEN SOLCUYSAN ŞEFİK HÜSNÜ KİM?
SEN SOLCUYSAN AZİZ NESİN KİM?
SEN SOLCUYSAN MAHİR ÇAYAN KİM?
SEN SOLCUYSAN AYBAR KİM?
SEN SOLCUYSAN BEHİCE BORAN KİM?
SEN SOLCUYSAN İBRAHİM KAYPAKKAYA KİM?
SEN SOLCUYSAN YAŞAR KEMAL VE AHMET ARİF KİM?
SEN SOLCUYSAN CEMAL SÜREYYA KİM?
SEN SOLCUYSAN KIVILCIMLI KİM?
SEN SOLCUYSAN GEZİ DİRENİŞİ’NDE ÖLEN GENÇLER KİM?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ