REZA ZERRAB DAVASI: BİR DE BÖYLE BAKIN: ASLINDA NELER OLDU VE OLACAK?

REZA ZERRAB DAVASI: BİR DE BÖYLE BAKIN: ASLINDA NELER OLDU VE OLACAK?

REZA ZERRAB DAVASI: BİR DE BÖYLE BAKIN:
ASLINDA NELER OLDU VE OLACAK?

1.
Söz konusu olan davanın gerekçesi nedir? Türkiye, ABD önderliğindeki BM’nin İran’a uyguladığı ambargoyu delmiş…
ÇOK İYİ ETMİŞ. ABD’NİN KOYDUĞU HER AMBARGO DELİNMELİDİR.
Bu Türkiye için onur, gurur vesilesidir. ABD adlı eşkıya devlet ne ki, hükmü ne ki bu dava ciddiye alınıyor?
Bugüne kadar ABD Türkiye başta olmak üzere Küba’ya, Kore demokratik Halk Cumhuriyeti’ne ve ne kadar düşman bildiği ülke varsa ambargo koyan azılı haydut bir devlettir. ABD’nin ambargoları insanlık suçudur, asıl yargılanması gereken budur.
2.
YARGILANMASI GEREKEN TEK DEVLET ABD’DİR
Haydut bir devlet başka devletleri yargılayabilir mi?
İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ABD insanlığın baş düşmanı, emperyalist, haydut, asalak, sömürücü ve kan içici bir devlet haline gelmiştir. Özellikle bu tarihten sonra ABD’nin dosyaları kanla, zulümle, dünyanın en kirli işleriyle, haydutlukla doludur. Kore Savaşı, Vietnam Savaşı, Grenada işgali ve saylamayacak kadar nice uluslararası operasyonla ABD insanlığa karşı katliamlar da dahil en acımasız SAVAŞ SUÇLARINI İŞLEMİŞ tek devlettir. İnsanlık er ya da geç ABD’yi yargılamalıdır. ABD’nin bütün yargılamaları da hükümsüzdür.
3.
İRAN’A YA DA ABD’NİN YASAK KOYDUĞU BİR ÜLKEYE KARŞI
AMBARGO DELMEK BİR HAK VE GÖREVDİR.
ABD’den medet uman ve korkan zavallılar için söyleyelim ki ABD artık her zamankinden daha çok zayf, iktidarsız bir devlettir. “Kağıttan kaplan”dır. Kore DHC o kağıttan kaplanı her füze denemesiyle yırtmaktadır, alay etmekte, aşağılamaktadır. Suriye halkı Beşar Esad önderliğinde çoktan parçalayıp atmıştır, Irak uşaklarını koruyamaz hale getirmiş, ABD inisiyatifini dağıtmıştır. Putin Rusya’sı elinden bütün inisiyatifi, Çin Halk Cumhuriyeti ise ekonomiyi, bilimi, teknolojiyi, parayı ve silahı almıştır ya da almak üzeredir. Bu emperyalist hayduttan ancak ona benzeyen, özenen ahlaksızlar korkar.
Çin ve Rusya’nın bir zamanlarki ataletinden ya da çıkar siyasetinden dolayı sessiz kalmaları nedeniyle BM’de kabul edilmiş saçma sapan İran ambargosu aynı koşullarda bugün olsa kabul edilebilir miydi? Türkiye neden tarihsel dostu ve komşusu İran ile ABD yüzünden hasım olsun?
Türkiye’nin İran’la başta petrol olmak üzere ticarette çıkarı varsa elbette yapacaktır.
Çok da iyi yapılmıştır. Bu AKP hükumetlerinin az sayıdaki doğru hamlelerinden biridir.
4.
DAVA YİTİRİLİRSE NE OLUR?
Umudunu ABD’nin bu dava üzerinden R. T. Erdoğan’ yıkarak ülkeye adalet hak hukuk, demokrasi gak guguk getireceğini düşünen zavallı varsa bilmeli ki, bu dava sadece Erdoğan’ı İslam Dünyası’nda “Allahın Arslanı”, “Seyfullah” filan ve bu ülkede “yenilmez” yapmaya yarar.
Üstelik bu dava mali suç davasıdır. ( burada aldığım sınırlı hukuk bilgilerini ihtiyatla ve hukukçu dostlarımın düzeltmesine açık olarak paylaşıyorum) Türkiye’nin mahkumiyeti sonucu çıkarsa TC sadece tazminat ödeyecektir. AKP de bu tazminatı millete fatura edip bi güzel tattıracağı için ortada sevinecek hiçbir durum olmadığı gibi ağlanacak bir zavallılık hali vardır.

5.
TÜRKİYE ZAMAN YİTİRMEDEN ABD HAKKINDA DAVA AÇMALIDIR
Birçok dava nedeni vardır ama, ben sadece Türkiye’ye 1973-74 yıllarında uygulanmış insanlığın en utanmaz ambargolarından biri olan Haşhaş ekiminin serbest bırakılması nedeniyle konulmuş ambargonun bütün sonuçlarıyla dava edilmesini öneriyorum.
Ayrıca hadi güncel olsun, ABD tarafından terör örgütüne ve örgütlerine ( PKK, Taliban, Işid vb) yapılan yardım, yataklık, hatta kuruculuk pek güzel belgelendirilebilir ve dava konusu edilebilir. ABD ülkesinde boktan gerekçelerle mahkeme kuruyor da Türkiye niye kurmasın? Bizde mahkeme geleneği, hatta mahkemelerin bir davaya bakma süresi bile ABD tarihinden eskidir.

6.
ABD TÜRKİYE’YE ZARAR VEREMEZ
AMA TÜRKİYE ABD’NİN CANINI FENA ACITIR.
Türkiye ABD ile ipleri atarsa eğer, bu güzellik yaşanacak olursa, Türkiye’nin uğrayacağı önemli hiçbir iktisadi, siyasi, askeri, teknolojik vs. vs. zarar yoktur. Ama sadece İncirlik Üssü’nden ABD’yi kovup atmak bile ABD’nin canını acayip yakacaktır. ABD Türkiye ile döğüşemez. Nükleer bomba kullanmadığı takdirde hayatının en acayip, en acımasız, en ağır yenilgisini tadar ve fevkalade olur.
7.
YOLSUZLUK, YOZLUK, VURGUN AKP’NİN DOKUSUDUR
BU ÜLKEDE BU ÜLKENİN MAHKEMELERİNDE YARGILANACAKLARDIR
Ve elbette bu son derece yasal ilişki ile ticaret anlaşılıyor ki AKP kodamanları tarafından kişİsel çıkarları için kullanılmış, her türlü vurgun için değerlendirilmiştir. AKP tarihimizin en gerici, en soyguncu iktidarıdır ve bu ülkenin halkının inisiyatifiyle bu ülkenin mahkemelerinde yargılanacak ve mahkum olacaktır.
Hesap bu millet tarafından sorulacaktır.
8.
ABD’YE UMUT BAĞLAMIŞ SOSYAL DEMOKRATLAR
ÇOK ZAVALLI VE ACINASI HALDESİNİZ.
Atatürk CHP’yi Cumhuriyetçi, halkçı, devrimci bir parti olarak kurdu. Bu kuruluşun zıddı ise sosyal demokrasidir. 12 Eylül sonrasında CHP de sosyal demokrasi içinde yeniden kurgulandı. İnsanlığın en boktan, en oportünist, ve hani neredeyse utanç verici ideolojisi tarafından kuşatıldı, CHP’nin cahil kitlesi de sosyal demokrat tanımına teslim oldu.
Halkçılıktan, milletten kopan Evropacı monşerlerin , Soros vakıflarının adamlarının, kadınlarının bokunun püsürünün eline geçirilmiş CHP ise utanç verici biçimde Trump ABD’sine umut bağlamaktadır.
Oysa Erdoğanları, Gülleri, Fethullahları bu memlekete dayayan ABD’nin bizzat kendisidir. Bu ülkeye her g e r i c i l i k BATI’dan gelmiştir. Milad 1948 Truman Doktrini’dir. O tarihten itibaren Komünizmle Mücadele Dernekleri, Cami Yaptırma hamleleri, Kuran kursları, İmam Hatipler bu ülkenin başına bela edilmiştir.
AKP’lerin, Fethullahların yolunu açan, bugüne gelmelerini sağlayan 12 Eylül faşizminin kurgulayıcısı ABD, finansörü Almanya’dır.
Sosyal demokratların zavallı çaresizliği içinde RTE bu süreçten ya ABD ile ipleri bütün bütün kopararak bir uluslararası kahraman, “efsane” olarak çıkacaktır, ya da ABD ile uzlaşacaktır. Çünkü halen Türkiye’deki en önemli siyasal figür odur.
Maalesef; EĞER GÜÇLÜ BİR CUMHURİYETÇİ, DEVRİMCİ HAREKET YARATILMAZSA Türkiye çıkışsızlığını çıkış, sahtekarları umut, yozlaşmayı ilerleme, gericiliği zorunluluk olarak görerek yaşamaya devam edecektir.

Haldun Çubukçu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ