NEYE EVET NEYE HAYIR DİYORUZ

  • 08 Nisan 2017
  • 1.290 kez görüntülendi.
NEYE EVET NEYE HAYIR DİYORUZ

Neye evet neye hayır diyoruz başlığıyla bu ikinci yazım. İlkini 2010 referandumunda yazmıştım. O zaman referandumla ilgili defalarca yazmış ve bu evet in tehlikelerine işaret etmiştim.

İktidar o gün Demokrasinin gelişeceğini, yargının bağımsızlaşacağını iddia ederek evet istemişti. Şimdi de aynı söylemleri yineliyor. O günkü evet ülkenin felakete sürüklenmesine sebep olmuştu. Benim gibi düşünenler haklı çıkmıştı. Bu gün de yine Demokrasiden ve yargı bağımsızlığından bahsettiğine göre demek ki o günkü söylemlerinin yalan ve yanlış olduğunu itiraf ediyorlar demektir.

Evet isteyen cenah maddeleri açıklamak yerine,hayır diyenleri PKKlı, Fetöcü, Amerikancı diye yaftalıyor. Oysa gelişmelere bakarsak Başkanlık  sistemini isteyenler tam tersine işaret ettikleri yerlerdir. Örneğin, Fetullah Gülen 30 Mart 1997 de Zaman gazetesinde yer alan röportajında başkanlık sistemi için  şöyle demişti: ‘ Başkanlık sisteminin altyapısı hazırlanmalı, insanımız hazırlanmalıdır…….ben şahsen başkanlık sistemine de , selahiyetleri genişletilmiş Cumhurbaşkanlığı nada  sıcak bakıyorum.’ 2010 referandumunda ‘mezardan ölüleri çıkarıp oy kullandırın’ diyen yine Fetullah Gülen idi.

Abdullah Öcalan ın konu hakkındaki görüşlerini öğrenmeniz için İmralı tutanaklarını okumanız yeterlidir. ‘ önümüzdeki günlerde Suriye’deki duruma dair MİT ile konuşacağız. Bazı kararlar alacağız. Yeni oluşacak Suriye’de bizimkiler başat oynayacaklar. Orada özerk bölgeler olur’ ( 3 Nisan 2013 tarihli imralı tutanağı). ‘Benim çabalarım özellikle Erdoğan’ı kurtardı.’ ( 17 Ağustos 2013 tarihli imralı tutanağı) ‘ Salih Müslim’e söyleyin (PYD başkanı) özerklik istesin.’ ( 17 Ağustos 2013 tarihli imralı tutanağı) ‘ hangi rejim olursa olsun, özerk yönetimler olacak artık, MİT ile özerkliği planlıyoruz’  ( 4. Metin sayfa .2)

İmralı tutanaklarını okursanız bunun gibi bir sürü örnek ile karşılaşırsınız. Çukurların açılması, patlayıcıların döşenmesi v.b çalışmalar hep iktidarın desteği ve gözetimi altında yapılmıştır.

ABD yetkilileri 1996 yılında ‘Türk ordusu raydan çıktı’ demişti. Ergenekon, Balyoz süreciyle Ordu hizaya çekildi. Ayrıca, 2004 yılında ABD li Pol Hanze ‘ Türkiye’deki bu sistemle istediklerimizi yaptıramıyoruz. Bu nedenle başkanlık sisteminin desteklenmesi gerekiyor’ demişti.

Bu verdiğim örneklerde gösteriyor ki  iktidarın argümanları yalan ve yanlıştır.

Biz 16 Nisan da bir partiyi ya da kişiyi oylamayacağız. Devletin sistem değişikliğini oylayacağız. Getirilmek istenen bu sistem kimlere yarıyor ona bakmalıyız. Yukarıda verdiğim örneklerden de görüldüğü gibi bu sistem Fetö ye, İmralı ya, PKK ya, Barzani’ye, ABD ye yarıyor.

16 Nisan da beni hiçbir parti ilgilendirmiyor. Ne AKP ne CHP ne de diğer partiler. Beni hiçbir lider de ilgilendirmiyor. Ne Erdoğan, ne Kılıçtaroğlu ne de bir başkası. Ben Ülkemin ve çocuklarımın geleceği için HAYIR diyorum. Herkesin gönlünde bir parti olabilir. Seçim zamanı gidin partinize oy verin ancak bu oylama ülkemizin bekası ve geleceği oylamasıdır. 2010 referandumunda da çok kalem oynattım ve haklı çıktım. Şimdide bunun mücadelesini veriyorum.

Bu güne kadar ne kimseyi aldattım ne kimseye aldandım.lütfen oy kullanırken elinizi vicdanınıza koyun, kişisel hırslarınızı, menfaatlerinizi, beklentilerinizi bir yana atıp mührü öyle vurun…..aydınlık günlerde buluşmak dileğiyle…..

 

ASIM ÖCAL

08.04.2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ