Netflix, Türk Dizisi “The Gift”in Hikâyesini Açıkladı (Adıyaman İçerir…)

  • 25 Mart 2019
  • 443 kez görüntülendi.
Netflix, Türk Dizisi “The Gift”in Hikâyesini Açıkladı (Adıyaman İçerir…)

Geçtiğimiz yıl “The Protector” ile Türkiye’deki orijinal içerik serüvenine başlayan Netflix, bu kez Anadolu’nun kadim medeniyetlerine ve dünyanın en eski tapınağına doğru yolculuğa çıkacağımız Atiye (The Gift) dizisiyle geliyor. Dizinin ele alacağı hikaye, Netflix tarafından resmi olarak açıklandı.

netflix-ikinci-turk-dizisi-atiye-nin-hikayesi-2-11872679_o

.

Atiye (The Gift) dizisinin hikayesi şöyle olacak:

İstanbul’da yaşayan ve ressamlık yapan Atiye’nin hayatında her şey yolundadır. Güzel bir ailesi, evi ve bir erkek arkadaşı vardır. Ayrıca ressamlık kariyerinin çıkış noktası olacak ilk solo sergisini açmak üzere çalışıyordur. Atiye’nin hayatı, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe‘de yapılacak bir keşifle tamamen değişecektir. Erhan adında bir arkeolog, Göbeklitepe’deki kalıntılarda rastladığı sembollerin bir şekilde Atiye ile tuhaf bir şekilde bağlantılı olduğunu keşfeder. Bu keşif Atiye’nin hayatını tepetaklak edecek, onun yolunu tarihin kadim sırları ve medeniyetleri ile birleştirecektir.

.

İlk sezonu 8 bölüm sürecek gizem-drama türündeki dizide, Atiye’yi Beren Saat canlandıracak. Ayrıca dizinin kadrosunda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova gibi isimler var. İstanbul’da çekimlerine başlanan filmin prodüksiyonu zamanla Göbeklitepe’nin bulunduğu Şanlıurfa’ya ve sonra da Nemrut dağının bulunduğu Adıyaman’a doğru genişleyecek.

* * *

İzleyiciye dolu dolu bir içerik sunacak, yine ülkemizin güzelliklerini dünyaya tanıtacak bir yapım izleyecek gibiyiz. Darısı, Netflix’in yaptığını yapması gereken yerli firmalara


 

Kaynak: WebTekno

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ