MANSUR YAVAŞ VE BESNİLİ GAZETECİ

  • 27 Aralık 2018
  • 856 kez görüntülendi.
MANSUR YAVAŞ VE BESNİLİ GAZETECİ

Yıllar önce, aktif gazetecilik yaptığım dönem. Oğlumu okula bıraktım döneceğim. Arabaya bindiğimde telefonda cevapsız arama gördüm. Kayıtlı değil, tanımadığım bir numara. Gazeteciliğin verdiği refleks ve o dönem siyasetle de uğraşıyor olmanın getirdiği alışkanlıkla hemen kim aramış diye dönüş yaptım. Telefonu açan kişi ben Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş diye giriş yapınca heyecanlandım ve buyrun başkanım dedim. Mansur bey çok kibar bir ifade ile yazmış olduğum yazıyı okuduğunu, çok beğendiğini ve memnun olduğunu , bu sebeple teşekkür etmek için aradığını söyledi. Eğer yine  yolunuz Beypazarı’na düşerse sizi misafir etmekten mutluluk duyarız diye de ekledi. Ben de kendisine yaptığınız başarılı belediyecilikten dolayı sizi tebrik ederim dedim. Karşılıklı vedalaşarak  telefonu kapattık.

O günden sonra her özel günde Beypazarı Belediyesinden kutlama mesajı aldım. Ta ki Mansur bey başkanlığı bırakana kadar.

Peki bahse konu olan o yazı neydi! Gelelim o yazıya: tarihi kentler birliği ülkenin farklı yerlerinde farklı zamanlarda toplantılar yapar. Bu kez toplantıyı Beypazarı’nda yapma kararı alındı. Beypazarı Belediyesi Tarihi Kentler Birliği toplantısına ev sahipliği yapacak ve aynı zamanda o dönemde Beypazarı festivali de olduğundan ilçenin tanıtımına katkı sağlayacak. Tarihi Kentler Birliğinin o toplantısına Besniyi temsilen belediye meclis üyesi olarak ben ve o dönem Besni’de arkeolojik kazılar yapan arkeolog Turgut Zeyrek hoca katıldık.

Dolu dolu çok güzel, faydalı 3 gün geçirdik. Bu süre içerisinde Mansur Yavaş’ı, kentini ve hizmetlerini yakınen tanıma fırsatım oldu ve çok etkilendim. Dönüşte ‘Beypazarı izlenimleri’ diye bir yazı yazdım. İşte Mansur beyin okuyup ta teşekkür telefonu ettiği o yazı idi.

Sıradan bir Anadolu şehrini nasıl turizm merkezi haline getirdiğini, istihdam yaratmadaki başarısını, kadınları topluma ilçe ekonomisine ortak etmedeki hünerini görmüş ve hayran kalmıştım. O yazıda bunları ayrıntıları ile anlattım.

Mansur beyin Ankara belediye başkan adayı olarak açıklanmasına çok sevindim. Geliştireceği projelerle Ankara’nın çehresini değiştireceğine inancım tamdır. Zaten bir önceki dönemde açıkladığı projelerinin bir kısmını İ.Melih Gökçek daha sonra kendisininmiş gibi göstererek hayata geçirdi.o dönem haksız bir şekilde başkanlığı elinden alınmıştı ama bu sefer kesin alacak diye düşünüyorum.

Bu yazıyı neden yazdım? Parti içinde bazı itiraz sesleri olduğunu duyuyoruz, üzülüyoruz. Mansur Yavaş’ın Ankara halkında hatırı sayılır bir karşılığı olduğunu biliyorum. Ona inanmak, birlik olmak ve hep beraber hareket etmeliyiz. Çatışmaya değil çalışmaya talibim şiarı ile yola çıkan Mansur Yavaş görevinin hakkını verir.

 

ASIM ÖCAL

27.12.2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ