Kral’ın Fransa Tatili ve Düşündürdükleri

Murat Kavak

Yazarın şu ana kadar yazılmış 65 makalesi bulunuyor.

Fransa Riviera plajı bugünlerde Suudi Kralı Salman’ı ağırlıyor.Plaj Kral tarafından 10 günlüğüne kapatılmış durumda. Kral,beraberindeki dolar milyarderlerinden olaşan 1,000 kişilik bir yiyici takımıda peşine takıp kafa dinlemeye Fransa’ya gelmiş.

Geçen hafta Riviera sahili çevresinde yaşayan yaklaşık 100.000 kişini durumu protesto için topladıkları imzalı dilekçe dikkate bile alınmadı.Çünkü Kral’ın servetinden ağzı sulanan Fransız bölge tücarları,Kral hazretlerini en iyi şekilde karşılamak,Fransadaki hediyelik eşya ve mülkleri en iyi fiyattan krala satmaya kilitlenmişti.

Kral ve beraberinde peşine taktığı 1,000 kişilik güruh bu hafta Fransaya ulaştı.Grubun ilk yaptığı şey yaklaşık 400 lüks araçtan oluşan bir araç filosu kiralamak olmuş.Kral Salman’ın dünya nimetlerinden başı dönmüş çetesi çevre otellerinin en güzel odalarını doldurmuş, haremlerini deniz manzaralı bol yıldızlı otel odalarına yerleştirmiş durumda.

Kral Hazretlerinin servetinin yeryüzünde satın alamayacağı neredeyse mülk bulunmuyor.Ama Kral Salman aynı zamanda caddede tek başına yürüme gibi basit bir özgürlüğe sahip değil.Kendisi şu an İŞİD’in hayal hedefleri arasında bulunuyor.

Kral Salman,Fransa plajının tarihi öneme sahip müthiş bir malikanesine yerleşmiş.Bu malikane daha önce churchill ve Marliyn Monreo gibi ünlülere ev sahipliği yapmış.Tabi insan böyle bir yerde yaşayınca Kuran’ın anlattığı “altından ırmaklar akan” soğuk pınarlı hurili cennetin çekiciliği kalmıyor görünüyor.

Çevredeki tüm turist rehberleri de Fransa’ya doluşmuş durumda.Kralın beraberinde getirdiği dolar milyarderlerini bölgede gezdirmek için birbirleriyle yarışır görünüyorlar.Çünkü Suudi zengin beğendiği yerleri gezmek değil beğendiği yerleri satın almak gibi bir alışkanlığa sahip..

Umre turlarında harcanan paraların,Kabe’den gelen gelirin,yerin altından çıkan petrolün zengin edip ahlaksızlaştırdığı,Osmanlıya ihanetin,ingilizlerle işbirliğinin ürünü bugünkü tablo,zühd anlayışını teşvik eden bir dinin hem yüz karası,hem de neden İslam dünyası bir türlü belini doğrultamıyor? Sorusunun cevabıdır.

YAZARIN SON YAZILARI
Depresif Seçimler - 23 Haziran 2018
Hayır Diyebilmek - 10 Haziran 2018
Zihinsel Uçurum - 13 Nisan 2018
Özgürlük - 24 Ocak 2018
Yeni Ahlak - 25 Aralık 2017
Atina M.Ö 399 - 30 Kasım 2017
Hayret - 21 Ekim 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ