KİM BUNLAR?

  • 27 Kasım 2017
  • 673 kez görüntülendi.
KİM BUNLAR?

“Bolivya’da Yankee Emperyalizmine karşı isyan bayrağı açarak dağa çıkan Papaz Camillo Torres, sosyalist değildi, ama gerçek bir devrimciydi.

Cezayir Halk Savaşı’nda, Fransız Emperyalizmine karşı, kanla, ateşle halkının kurtuluş destanını yazan Cezayir Milliyetçileri Marksist değillerdi, ama kelimenin gerçek anlamıyla ihtilalciydiler.
Dünyanın ilk zaferle biten Halk Savaşını sürdüren Kuvayı Milliye’nin yönetici kadrosu sosyalist değildi, ama sapına kadar ihtilalciydi…

Keza, bugün, Vietnam’da Amerikan Emperyalizmine karşı dövüşen Budist rahipler Marksist değillerdir, ama devrimcidirler.” diyor Mahir Çayan…

Kanlı pazarın piyonu olan ve bugünkü siyasal iktidar içinde hakim olan siyasal dinciler emperyalizmin hizmetinde olmayı yurtsever solcu gençlere saldırmayı nedense çok severler. Bunlar alabildiğine takiyecidir. Birden ” Atatürkçü” olarak insana yok dedirtecek kadar fırıldaklığın sanatkârene yönünü göstermiş olurlar.

Birde bunlara benzer yetmez ama evetçiler türedi. Bugünkü siyasal iklimin baş müsebibi olan bu cenah, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan refarandumda siyasal erkin bile bile aleti oldular. Bu cürmü “ikinci cumhuriyeti” siyasal islamcıların gazına gelerek işlediler.  Çünkü kullanılmaya çok müsait idiler. Bugün ise siyasal iktidara karşı mücadelenin bayraktarlığını yapma hevesi içindeler. Ama bunlara söylenecek tek şey, yemezler canım demektir.

Nato ve feto sever milliyetçileri de unutmamak gerekir. Bunların ikiye bölünmeleri bir şeyi değiştirmedi. Bir kanatları siyasal iktidar üzerinden ABD ye eklemniyor. Diger kanadı ise Pensilvanya üzerinden demokrasi havariliği yapıyor. Yani çanaktan besleniyorlar.

Diğer etnik milliyetçi aynı zamanda kendini solcu ilan eden kesim ise emperyalizmin yedek tekeri olmayı ve halka karşı suç işleyen eylemleri kutsamakla meşgul. Fidel nasıl komünist olduğunu anlatırken şunları söylüyor:  İlerlemeye devam ettim. Daha sonra Lenin’in kitabından öğrendiğimden daha somut bir şekilde emperyalizmi görme fırsatı yakaladım. Emperyalizmle tanıştım, en kötüsü ve en saldırganıyla…

Peki bunlar ne yapıyor? Bunlar emperyalizmle mücadele etmeyi bir tarafa bırakın, emperyalizmle sevişiyorlar. Bunlara emperyalizmle sevişerek bırakın komünist  olmayı  insan bile olunamayacağını anlatmak gerekir.

Şimdi sormak gerekir: Siz misiniz yurtsever yoksa yukarıda sözlerini paylaştığım  Mahir Çayan mı?

Velhasıl

Bizim dinciler, solcular ve milliyetçiler  başka bir cins.

Anlayana aşk olsun…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ