KAREN FOG, ECEVİT, PERİNÇEK VE BEN

ASIM ÖCAL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 63 makalesi bulunuyor.

Rahmetli Bülent Ecevit in ölüm yıldönümü vesilesi ile anma paylaşımları yapan arkadaşları görünce ben de geçmişten bir anı içeren eski yazımı paylaşayım dedim. Gerçek bir devlet adamı olan rahmetli Ecevit i bende saygıyla anıyorum.

 

 

 

 

Yıl 2002 AB temsilcisi Karen Fog’un sivil toplum örgütleri adı altında devşirme hareketlerinin çok yoğun olduğu bir dönem. İstediği gibi at oynatıyor ve Türkiye Cumhuriyetine ve kurumlarına, kurucularına hakaretler yağdırıyor.

Aylardan Şubat. Bayan Fog yine bir vesile ile devşirdiklerine talimatlar yağdırıyor ve Cumhurbaşkanının haddini bildirin diyor. Dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer. Başbakan Bülent Ecevit. Gazeteciler Başbakan Ecevit’e bayan Fog’un cumhurbaşkanının haddini bildirin açıklamaları soruluyor ve  ne düşündüğü merak ediliyor. Başbakan Ecevit bu soru üzerine anlayışla karşılıyorum diyerek cevap veriyor………………..

Televizyon haberlerinde başbakandan bu açıklamayı duyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ben Asım Öcal bunu gururuma yediremeyerek başbakana bir telgraf çektim.

Telgrafta ‘ Bay Ecevit, bayan Fog’un sevgili Cumhurbaşkanımıza haddini bildirme çalışmalarını anlayışla karşılamanızı ibretle izliyorum. Bayan Fog sizin içinde olan bitenden habersiz bunak deseydi aynı anlayışı gösterir miydiniz yurttaş olarak merak ediyorum’ diyerek tepkimi gösterdim.

Aylardan mayıs. Hikaye uzun ama kısa keseceğim. Savcılıktan aranıyorum, suçum başbakana hakaret. Savcı beyin karşısına geçtiğimde sert tavırlarıyla beni sıkıştıran savcı bey verdiğim cevaplardan sonra yumuşamaya başlıyor, hatta ifademe yardımcı olmaya bile çalışıyor. Ve ifademi verdim.

Savcılıktan çıktıktan sonra nasıl olsa bu böyle kalmaz mahkemelik olduk, bari duruşmaya iyi hazırlanayım diyerek Doğu Perinçek in ‘ Karen Fog’un e-postalları’ kitabını  edinmeye çalışıyorum. Eh malum yaşadığımız kent kitabın kısır olduğu bir yer. Bulamayınca Doğu Perinçek’e meyl atarak durumu izah ediyor ve kitabını bana ödemeli olarak göndermesini rica ediyorum.

Aradan bir hafta geçmeden bir sabah erken saatlerde evimin kapısı çalınıyor. Açtığımda karşımda iki genç delikanlı ellerinde bir kitap ve Doğu beyin selamlarıyla birlikte bana bu kitabı gönderdiğini söyleyerek elden takdim ediyorlar.

Kitaplığımdaki en değerli kitaplardan birisi de budur.

Yıl 2015 erkekseniz içinizden birisi başbakana, hafazanallah Cumhurbaşkanına bir telgraf çeksin…….bakalım başınıza neler geliyor.

 

 

ASIM ÖCAL

YAZARIN SON YAZILARI
SOLA DÖNÜŞ YOK MU? - 25 Ağustos 2018
SİLİVRİ NÖBETÇİLERİ - 12 Ağustos 2018
BUGÜNE NASIL GELDİK - 15 Temmuz 2018
BESNİLİ VEKİL - 7 Temmuz 2018
DİP DALGASI MI? - 9 Haziran 2018
ALLAH LİLLAH AŞKINA - 15 Mart 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ