GENÇ YAZAR HEBE’NİN KALEMİNDEN: DİKİZ AYNASI

GENÇ YAZAR HEBE’NİN KALEMİNDEN: DİKİZ AYNASI

DİKİZ AYNASI

Ben, hayal ettiğimden çok daha büyüğüm. Şu an yaşamımda ne deneyimliyor olursam olayım her şeyin iyi ve benim yararıma olduğuna inanıyorum. Yaşamda meydana gelen her şeyin beni gerçek gücüme kavuşturmak için mükemmel bir şekilde düzenlenmiş olduğuna inanıyorum. Güçlü bir amaca kafamla değil, kalbimle bağlanırım. Sonra emniyet kemerimi takarım. Çünkü hayatımın hızlı bir biçimde yükselişe geçeceğini bilirim. Evet zihnimin olanakları beni sınırlayabilir ama duygularımın  beni özgür bırakacağının farkındayım. Yaşamdan dersler alır ve gitmek istediğim yere beni götürmesine izin vermem gerektiğini düşünürüm. Çünkü şunu çok iyi biliyorum ki yaşamın tek hedefi benim iyiliğimdir.

 

İçimde en cesur yanım tarafından uyandırılmayı bekleyen bir bilgelik, güç ve sevgi hazinesi olduğundan asla şüphem etmem. Bunu bilmek, benim için gerçekten heyecan verici ve beni mutlu eden bir gereksinimdir. Zaten ben, her zaman olmak istediğim her şeyim. Mesela ben acıların gerçek anlamını çözebilir  ve onlardan ders çıkarabilirim. Acı benliğimizin hastalıklı parçalarını iyileştirmek için gelen şefkatli bir hekimdir. Acı derinleşmemize yardımcı olur. Acı yardımımıza koşar ve gerçekte kim olduğumuzu benimsememizi sağlar. Acı , benim kabuğumu kırar ve beni, tıpkı okulun ilk gününde annesinin elini bırakıp pek çok yeni ve güzel şey öğrenebileceği yepyeni arkadaşlarla dolu sınıfa tek başına gitmekten korkan küçük bir kız edasıyla tutundugumuz ve sarıldığımız şeylerden vazgeçmeye zorlar. Eğer ben kendi icimde başarı sahibi değilsem, dışarıda başarı sahip olmam bir şey ifade etmez. Hayatım bir hazine ve ben olduğumdan daha fazlasıyım.

Üzerinde düşünülmesi gereken bir diğer konu gizlenilmiş duygulardır. Olumsuz bir durumla karşılaştığımızda ” İyi Şeyler Düşün ” gibi bir tavsiyenin  sağlıklı bir öneri olmadığını bilirim.  Dikiz aynasından bakarken arabayı ilerletemeyeceğimi bilir ve geçmişte yaşamanın sağlıksız olduğundan asla şüphe etmem. Olumsuz bir olayı olumlu olarak yeniden tanımlamanın acelecilik olduğunu düşünüyorum.  Doğal olarak yüzeye çıkacak acıyı , üzüntüyü hissetmelisiniz. Kendinize ” Buda geçecek ” demelisiniz.  ” Hayır öyle birşey olmadı ki ” demek yerine acınınızı  hüznünüzü  kabullenmelisiniz.  Yoksa dikiz aynasında takılıp kalır ve sadece geçmişe bakarsınız. Veya tekrardan taşırsınız  geçmişinizi geleceğinize.  Dikiz aynasının kullanım amacı nedir ? Arkanda ki yola bakıp ilerleyeceğiniz  yolda doğru gidebilmektir.

 

Yani anlayacağınız şu ki : ” Geçmişininizi yeni bir güne taşımak yerine , onlardan ders çıkarıp doğru bir şekilde yaşamınızda  ilerlemelisiniz. Bir diğeri ise ” duygunuzu  hissedin” o an ortaya çıkan duygularınızı  hissedin ! Çünkü hiç bir mutluluk acıtmadan , acımadan yaşanmıyor. Çünkü hayat yaşamadan yaşanmıyor…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ