FETÖ CÜNÜN İFADESİNDE AHMET AYDIN VE SADİ GÜVEN İN NE İŞİ VAR

ASIM ÖCAL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 63 makalesi bulunuyor.

Bu  ülke yalan ifadeden ve iftiradan çok çekti. Ergenekon,Balyoz v.s sürecinde kumpaslarla, yalanlarla nice canlar yandı, nice kurumlar ( askeriyede dahil ) dağıldı. Kısacası nice bedeller ödendi.

Bunlardan birisi de İlhan Cihaner davası idi. Yurtsever bir insanı yalan ifadelerle makamından aldılar ve yıllarca hapis yatırdılar. O davada gizli tanık adı altında yalancı tanıklık yapanlardan biri de Besni’li idi.

Bu iftiralarının karşılığında , sadece kendisi değil akrabalarından birkaç kişi memur yapılmış, adliyede görev verilmişti.

15 temmuz sonrasında ise devran dönmüş, kendisi yalancı tanıklıktan içeri girerken akrabalarıda açığa alınmıştı.

Evet devran döndü ama aynı hastalık devam ediyor. O gün gizli tanık adı altında birileri bazen maddi menfaat, bazen kendini kurtarma adına başkalarının hayatı ile oynuyor iftira atıyordu. Şimdi ise bunun adı itirafçılık oldu.

Öyle bir süreçten geçiyoruz ki kimin doğru, kimin yalancı olduğu belirsiz. Kim gerçekten itirafta bulunuyor, kim yönlendirme yapıyor belli değil.

15 Temmuz sonrasından bir örnek: Faruk Büyükkaramuklu. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Denizli Savcılığı’na getirildikten sonra FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile tutuklandı. Cezaevinde iken itirafçı oldu. Bildiklerini anlatıp, itirafçılıktan faydalanarak tahliye oldu.

İfadesinde geçen isimlerin teker teker ifadeleri alınmaya başlandı. Ancak Sadi Güven’in ifadesine başvurulmadı. Sadi Güven hala YSK (Yüksek Seçim Kurulu) başkanı olarak görevine devam ediyor.

FETÖ cü itirafçı Savcı Faruk Büyükkaramuklu, Denizli Cumhuriyet Başsavcı vekilleri Şakir Yılmaz ve Niyazi Yar’a verdiği ifadede şunları söylüyor. ‘ 2011 yaz kararnamesi ile Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandım. Halen YSK başkanı olan Sadi Güven, Fethiye’de stajdan tanıdığım birisiydi. Kendisine başsavcı olarak görev yapmak istediğimi söyledim. Ve Adıyaman’a atandım.’

2014 yaz kararnamesinde Denizli’ye atanan Faruk Büyükkaramuklu ifadesinde şöyle diyor. ‘ tayinim için AKP milletvekili Ahmet Aydın bey ile YSK başkanı Sadi Güven beyi aradım. Tayinim Denizli’ye çıkarıldı.’ Eski Adıyaman Başsavcısı verdiği bu ifadelerle hapisten kurtulup tahliye edilmiş. İfadesinde geçen kişilerin şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınmış. Ama Sadi Güven muaf tutulmuş. Bu kişinin ifadeleri doğrumu? FETÖ cü olduğu bilinen bu kişinin tayinine neden yardımcı olunmuş. Eğer bu kişi iftira atıyorsa neden tahliye edilmiş.

Şimdi CHP Milletvekili olan İlhan Cihaner bu konu hakkında gazeteci Saygı Öztürk’e şunları söylüyor; ‘ herkesin fetullahçı olduğunu bildiği savcıyı, YSK başkanının bilmemesi mümkün değil. Faruk Büyükkaramuklu fetullahçı olduğunu itiraf etmiş. Kendisini Başsavcı yapanın da YSK başkanı Sadi Güven olduğunu söylemiş. İtirafçı sayılıp tahliye edilmiş. Anlaşılıyor ki YSK başkanı Sadi Güven ciddi bir fetullahçılık şüphesi ile karşı karşıya.’

Kimin eli kimin cebinde belli değil. FETÖ ile mücadele ediyoruz diyenlerin büyük çoğunluğunun FETÖ tedrisatından geçmiş olduğu herkesin bildiği bir sır. Bir oyun oynanıyor hepimiz seyrediyoruz. Dün gizli tanıklar üretip insanların yaşamı alt üst ediliyordu, bugün ise itirafçılık ile ortalık bulandırılıyor.

 

ASIM ÖCAL

24.11.2017

YAZARIN SON YAZILARI
SOLA DÖNÜŞ YOK MU? - 25 Ağustos 2018
SİLİVRİ NÖBETÇİLERİ - 12 Ağustos 2018
BUGÜNE NASIL GELDİK - 15 Temmuz 2018
BESNİLİ VEKİL - 7 Temmuz 2018
DİP DALGASI MI? - 9 Haziran 2018
ALLAH LİLLAH AŞKINA - 15 Mart 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ