ENSAR VAKFI TECAVÜZÜ AK(P)LIYOR

ENSAR VAKFI TECAVÜZÜ AK(P)LIYOR

Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce hazırlanan Çalışma Raporu’nda, olayın ortaya çıkmasının ardından yapılan çalışmalardan söz edildi. Çocuklar ve ailelerle yapılan görüşmelerle ilgili değerlendirmelere de yer verilen raporda, ilgili kamu kurum ve kuruluşları tüm sorumluluklarını yerine getiriyormuşcasına mağdur ailelerine yönelik eleştirilerde bulunulması dikkati çekti.

Raporda “Müdahale sürecinde Gözlemlenen Aile Yapısındaki Eksiklerimiz” başlığı altında özetle şu değerlendirmeler yer aldı:

»Ailelelerde mahremiyet eğitimi ile cinsel eğitim eksikliği görülmüştür.»Ailelelerin çocukları ile ihtiyaçları bağlamında ilgilenirken derinlemesine soru ve yanıtlar biçiminde diyaloglardan uzak durdukları, çocuklarındaki ani veya süreli davranış değikliklerini yorumlayamadıkları, sebebine inemedikleri, toplumumuzda ebeveynliğin yüzeysel boyutta kaldığı gözlemlenmiştir.
» Ailelerin genel anlamda çocukların sosyal gelişim, eğitim gibi süreçleri kurum ve kurumlara havale ettikleri gözlemlenmiştir. Eğitim veya bakım veren kuruluşlarına hizmet niteliklerini sorgulamadan aşırı güven duydukları gözlemlenmiştir.

Kaynak: ABC Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ