ÇOCUKLARA YÖNELİK CİNSEL İSTİSMARDA HANGİ VAKIF BAŞI ÇEKIYOR?

  • 24 Ağustos 2018
  • 731 kez görüntülendi.
ÇOCUKLARA YÖNELİK CİNSEL İSTİSMARDA HANGİ VAKIF BAŞI ÇEKIYOR?

ÇOCUKLARA YÖNELİK CİNSEL İSTİSMARDA HANGİ VAKIF BAŞI ÇEKIYOR?

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, ABD’deki taciz skandalı ardından dünyadaki tüm Katoliklere yönelik bir mektup yazarak, “kilisedeki cinsel taciz vahşetini kınadığını” belirtti ve tüm Katolikleri bu vakaların üzerinin örtülmemesi için birlikte mücadeleye çağırdı…” Elin gavuru cinsel taciz vahşetini teşhir ediyor. Peki bizim dini bütünler ne yapıyor?

Ne yapsınlar tesbih tanesi gibi ardı ardına ekleyerek üstüne bir de yayın yasağı koyduruyorlar. Tabi burada hassasiyeti çocuğun teşhir edilmemesi yönünde işlettiklerini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Dertleri kendilerini gizlemek, zaten çocuktan ve ailesinden alacaklarını almışlar. Şimdi yeni kurbanların peşine düşme zamanı diyerek din perdesini örtünerek yola revan oluyorlar.

Hatırlatmakta yarar var. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söylemişti:

“Ardı ardına karşımıza çıkan çocuklara yönelik alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi bu sorumluluklarımız konusunda düşünmeye, kendimizi sigaya çekmeye yöneltmelidir. Genellikle istismar sözüyle ifade ediliyorsa, çocuklara yönelik bu alçaklıklar, istismar değil izmihlaldir, toplumumu çöküşe götürecek bir dinamittir. Böyle bir duruma kayıtsız kalamayız, Bakanlar Kurulu’nda bu konuyu etraflıca ele aldık. Konuyla ilgili 6 bakan arkadaşımız çalışmaya başladı. Bu meseleyi ilk Bakanlar Kurulu’nda tekrar görüşüp yasal düzenlemeleri tekrar hayata geçireceğiz. Caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyide ne ise bu cezai müeyyideler de kesinlikle alınacaktır. Bunun adımlarını da atacağız. Bu tür konuların uzatmaya tahammülü yoktur. Bu tür suçlara verilen cezaların ve infazının da hissiyatımıza uygun olması gerekir. İnşallah en kısa sürece inancımız gerekleriyle, milletimizin beklentileriyle çözüme kavuşturacağız.”
İnandınız mı?

Aşağıda okuyacağınız çocuklara tecavüz olaylarının listesini Aydınlık Gazetesi yazarı Rıza Zelyut yapmış. Başı Ensarcıklar çekiyor.

* 2001-2003 arasında Rize Ensar Vakfı başkanlığını yapan Din Kültürü Dersi ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mehmet Nuri Gezmiş, 2 erkek çocuğa tecavüzden tutuklandı.

* 2008 yılında ortaya çıktığına göre, Çorum Ensar Vakfı Başkanı ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşler; vakfa gelen iki kız kardeşten 13 yaşındakine tecavüz, diğerini tacizden tutuklandı ve mahkum edildi.

* Sinop’un Gerze İlçesi’ndeki dindar gençlik yetiştirmek için kurulduğu söylenen Gençlik İlim ve Hikmet Derneği Başkanı Rafet Ermiş 4 erkek çocuğa tecavüzden 2016’da tutuklandı.

* Artvin-Yusufeli Anadolu İmam Hatip Lisesi Kuran Dersi öğretmeni Rüstem Aydın 14 yıl boyunca birçok erkek çocuğa tecavüz ettiği için 25 Mart 2016’da tutuklandı.

* Karaman’da Ensar Vakfı ile İmam Hatip Mezunları Derneği’ne ait yurtlarda kalan öğrencilerden 45’ine tecavüz eden öğretmen Muharrem Büyüktürk, 2016’da 503 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu olay için “Bir kereden bir şey olmaz’’ dedi…

* 29 Aralık 2016 tarihli haber: İstanbul, Pendik’te bir dernekte gönüllü Kuran öğretmenliği yapan 32 yaşındaki O.B., 11 yaşındaki erkek öğrencisi P.E.’ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile tutuklu olarak yargılandığı davaya başlandı.

* 25. Temmuz 2017 tarihli haber: Giresun Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’nda 9 ila 13 yaşlarındaki 9 öğrenciye tecavüz eden Halil İbrahim U. 203 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

* 23 Temmuz 2017 tarihli haber: Ağrı’daki İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P. adlı erkek öğrenci, Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradı.

* İzmir Dikili’deki Süleykmancılar’ın yurdunda kalan 9 erkek öğrenciye tecavüz eden din eğitmeni Ömer Faruk Ergen, 23 Aralık 2017’de tutuklandı.

* Ankara Keçiören Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kuran dersi öğretmeni Sefer A. 15 yaşından küçük 12 kız öğrencisine cinsel tacizde bulundu. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Akçaabat İmam Hatip lisesinde Arapça öğretmeni Y.D. 17 yaşındaki kız öğrencisine defalarca tecavüz etti, sonra da “Muta nikahı” yapayım dedi. Olaya “Gizlilik” gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Afyon Otpazarı Camiinde imamlık yapan M.E.Ç, kuran kursuna gelen 7 ve 9 yaşlarındaki iki öğrenciyi taciz etti. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

Bu listeye bende bir ekleme yapayım.        Gergerdeki tecavüz olayının haberini yapan Fırat Gerger Haber Sitesinin editörü Özgür Boğatekin’in evi gece polislerce basılıp haberi silmesi isteniyor. Baskıya dayanamayan Boğatekin haberi siliyor. Ama sonra gece yarısı haberi tekrar yayına giriyor. Baskılar daha da yoğunlaşıyor. Tabi onlarca çocuğa tecavüz eden şahsın akibetini bilmiyoruz. Peki tecavüze maruz kalan çocuklar ne haldeler bilen var mı?

Yazının başında sorduğum sorunun cevabını buldunuz mu?

Cevap beş harften oluşuyor….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ