BEŞİKTAŞ TAN BESNİ YE UZANAN EL

ASIM ÖCAL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 67 makalesi bulunuyor.

Bakmayın siz bölme parçalama çalışmalarına, sanmayınki ülke TV ve gazetelerde gördüğünüz şekilde hep olumsuzluklarla dolu, görmeyin siz sabah akşam birbirine küfreden insanları. Aslında ülkemizde tüm bu olumsuzluklara inat güzel şeylerde oluyor. Zira yüreği umut, sevgi, kardeşlik ile atan bir dolu insan var ülkemizde.

İşte bu güzel insanlar, ülkenin neresinde yaşarsa yaşasın yürekleri hep ülke insanının sorunları , umutları, kaygıları ve tabi birliktelikleri için atıyor. Ülkenin dört bir yanındaki insanlarımızın sorunlarıyla yoğrulup, çözümler üretmeye çalışıyor ve birbirlerini görmesede insan olmanın verdiği güzellikle birbirini seviyor.

Hep söylemişimdir; bu ülkede en adil dağıtılan şey doğusunda da batısında da adaletsizliktir diye ama bu ülkenin her karış toprağı yüreği sevgi, vatan, kardeşlik ile atan insanlarla da doludur.

İşte bu güzel insanlar topluluğundan birisi de Beşiktaş ADD şubesidir. Daha önce birbirimizi hiç görmedik. Kendileri bizi bulup bize ulaştılar. İlçenizden ortaokul düzeyinde kız ve erkek öğrenciler belirleyin bize gönderin onları misafir edelim dediler. Bizim belirlediğimiz 15 öğrencimizi 23-27 ocak tarihkeri arasında İstanbul’da misafir ettiler.

Geziye kafile başkanı olarak şube başkanımız Akif Bahçeci, erkek öğrenciler ile ilgilenmesi için yönetim kurulu üyemiz Cengiz Balkaya ile Burak Bahçeci, kız öğrencilerimizin başında ise Öğretmen Yüksel Uslu ile Dilara Özbay katıldı.

Öğrencilerimiz ise şu isimlerden oluştu: İlayda Salıcı, Yağmur Çeçen, Zeynep  Yıldırım, Aleyna Yarbay, Senanur Örs, Melike Gülten, Bayram Topal, Samet Çeçen, Hamit Türkan, Veysel Kıymaz, Abdulkadir Serter, Sadi Ölmez, Fırat Gül, Mustafa Kaan Emre, Kemal Ural.

Kafilemizin tüm masraflarını uçak biletleride dahil Beşiktaş ADD karşıladı. Kafileyi G.Antep havaalanına götüren, dönüşte de alan Besni Belediyesine ayrıca teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz bu süre zarfında Fenerbahçe Deniz Dostları Derneği, Bakırköy Belediyesi, Şişli Atatürk Müzesi, Uğur Mumcu Anıtı, Taksim, Beyoğlu, İstiklal caddesi, Galatasaray Müzesi, Madame Tussausds Balmumu Müzesi, Galata Kulesi, Eminönü Mısır Çarşısı, Topkapı sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Denizcilik Müzesi, Sarıyer Sartberk Etnoğrafya Müzesi, Minyatürk, Koç müzesi gibi yerlei gezdiler.

İstanbul Besnililer Derneğinin misafiri oldular, Bakırköy Sanatçılar Derneğinin Türkü gecesine  katıldılar, Besni Eğitim Vakfının misafiri oldular.

ADD Genel Başkanı Sayın Tansel Çölaşan gönderdiği hediyeler ile gezimize destek verdiler.

Besnili çocukların, ülkemiz güzelliklerini görmelerine katkı sağlayan, çocukların ufkunu açmaya yardımcı olan, ülke birlikteliğimize destek sağlayan bu projenin oluşmasında çaba gösteren ve hayata geçiren Beşiktaş ADD ailesine teşekkürleri bir borç bilirim. Her ne kadar 15 Ocak tarihinde Ankara da yapılan genel kurulda yaptığım konuşmada Beşiktaş şube başkanı Ali İlhan Gülek aracılığıyla teşekkür etmiş olsam da buradan tekrar tüm Beşiktaş ADD şubesi yöneticilerine teşekkür etmek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca Bakırköy belediye başkanı sayın Bülent Kerimoğlu’na gösterdiği alakadan dolayı teşekkürler. Giderim deyipte uğramayanlara tessüfler……..

Çocuklarımız belkide bir daha göremeyecekleri, ulaşamayacakları yerleri gezmenin keyfi içerisinde memlekete neşe içinde döndüler. Umarım benzer etkinlikler için bu gezi bir başlangıç olur.

 

ASIM ÖCAL

4.2.2017

YAZARIN SON YAZILARI
KUYRUK ACISI - 10 Şubat 2019
AR DAMARI ÇATLAMIŞ - 3 Şubat 2019
SOLA DÖNÜŞ YOK MU? - 25 Ağustos 2018
SİLİVRİ NÖBETÇİLERİ - 12 Ağustos 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ