ADIYAMAN’DAN UFO GEÇTİ

  • 26 Mayıs 2016
  • 2.654 kez görüntülendi.
ADIYAMAN’DAN UFO GEÇTİ

Lise yıllarımdan beri UFO ile ilgli haberler hep dikkatimi çekmiştir. O yıllarda okuduğum ‘Tanrıların Arabaları’ kitabı bu konuda yazılmış en çok okunan klasikleşmiş bir eserdir.

Şimdi bu da nereden çıktı diyeceksiniz. Yeni hükümet kurulmuş, MHP kurultaya gidiyor senin uğraştığın konuya bak diyebilirsiniz. Bunları geçim. Davutoğlu indi Ali bindi ne değişecek? Tek yeni değişiklik dolmabahçe mutabakatı başta olmak üzere bütün PKK ile ilgili sorumluluk Yalçın Akdoğan’a yüklenecek bizimki sütten çıkma ak kaşık.MHP kurultayı ise……neyse

Biz dönelim konumuza. Yıllar önce Denizli’de geziyorum,yanımda Besnili bir arkadaş daha var. Bir tabela gözüme ilişti ‘UFO müzesi’ yazıyor hemen girip gezmeye başladık. İçinde UFO ile ilgili dünya genelinde çıkmış haberler, animasyonlar,materyaller var. Birden gözüme Adıyaman ile ilgili bölüm ilişti. Adıyaman, Besni, Tut, Gölbaşı, Kahta bölgelerinde görülen UFO haberleri. İlgi ile inceledim.

Denizli dönüşü bir gün Vali beyle makamında sohbet ederken ( Halil Işık) Denizli’deki müzeden, Adıyaman ile ilgili bölümden bahsettim. Vali bey konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri olduğunu, ellerinde emniyet ve jandama tarafından çekilmiş video görüntüleri olduğunu ve istersem bir kopya verebileceklerini söyleyerek basın müdürümüz Mehmet Çelik beyi çağırarak konu ile ilgilendiğimi ve yardımcı olmasını söyledi. Mehmet bey belgelerin arşivde olduğunu ve hazırlayıp bana verebileceğini söyledi.

Bu olay en az 1.5 yıl sürdü. Kimi zaman ben unuttum, kimi zaman mehmet bey hazırlayamadıklarını söyledi ve zaman geçti. En sonunda bir gün vali beyin makamında iken yine bu konuyu açınca Vali bey basın müdürümüzü çağırarak bilgi istedi. Mehmet bey arşivi su bastığını ve görüntülerin bozulduğunu ve veremeyeceklerini söyleyince üzüntümü belirtip izlemeyi çok istemiştim deyince, Vali beyin talimatı ile ‘ Adıyamanda çeşitli tarihlerde görülen gök cisimleri dosyası’ adı altında bir dosya tarafıma verildi.

Dosyada köy korucularından Hakan Ünal, Fevzi Cebe, İbrahim ve Yusuf Yılmaz ile Jandarma onbaşı Hakan Ünsal v.d ifadeleri ile emniyet kameraları tarafından tesbit edilen, 20 polis memurunu  çıplak gözle gördüğü bilgiler ile birlikte 26 ocak 2002 yılında saat 23 te emniyet müdürlüğüne yapılan ihbarlar ile ilgili bilgilerin yanı sıra TUBİTAK tarafından Adıyaman Valiliğine çekilen faks ile birlikte yine TUBİTAK tarafından 7.2.2002 tarih B.02.1BAK .0.65 00/42 sayılı yazı ile Adıyaman Valiliğine gönderilen belge, ayrıca 16 Mayıs 2002 tarih ve B.02. İTU. 0.5400.00/40/884 sayılı yazı ile uçak ve uzay bilimleri fakültesi dekanı Prof.Dr. Yurdanur TOLUNAY’ın vali Halil Işık’a göndermiş olduğu teşekkür yazısının başlığıda bulunmakta.

Yıllardır bu dosya arşivimde bekler dururdu. Bu kadar hangame içinde biraz da uzaylılardan bahsedelim dedik kısmet bu güne imiş . kim bilir haberi okuyan uzaylılar belki yine ziyaretimize gelir. Kalın sağlıcakla

 

ASIM ÖCAL

26.5. 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ