ABD’de Fahri Belediye Başkanlığına Seçilen Keçi: “Lincoln”

  • 09 Mart 2019
  • 180 kez görüntülendi.
ABD’de Fahri Belediye Başkanlığına Seçilen Keçi: “Lincoln”

.

1 yıl süre ile Fair Haven Belediye Başkanlığı yapacak keçi LINCOLN

belediye-keci-1024x683

.

ABD’de Vermont eyaletinin Fair Haven kentinin 60 üyeli halk meclisi, yıllık genel meclis toplantısında,kentin yeni belediye başkanını seçti.

.

Lincoln’ adlı yeni belediye başkanı 3 yaşında bir Afrika süt keçisi. Salı günü yemin ettikten sonra göreve başlayacak Lincoln, daha önce insan belediye başkanının yaptığı işleri yapacak. Yani resmi ve törenlere protokolün önünde katılıp kenti temsil edecek.

.

Seçimde belediye başkanlığına 16 aday gösterildi. 10 oy alan köpek Sammie’yi geçen Lincoln 13 oyla belediye başkanlığını kazandı. Başkan Lincoln, resmi görevleri dışındaki zamanlarında sahibi olan matematik öğretmeni Christopher Stanton’un bahçesinde Lucy adlı yakın arkadaşı ile otlayarak vakit geçirecek.

.

Vermont eyaletinin New York eyelati ile sınırında 2500 nüfuslu kenti Fair Haven, bir süre önce, artık insan belediye başkanı seçmeme kararı almıştı. ABD’de bazı yerleşim birimleri son yıllarda, bir belediye başkanı ve kurumunun masraflarının, kente getireceği faydadan fazla olduğu gerekçesiyle ‘insan’ belediye başkanı seçmiyor. Bunun yerine kentin parası ile ortaklaşa kararlaştırılan yatırımlar gerçekleştiriyor.


.

KAYNAK:

amerikabulteni.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ